פציעה באימון: כיצד לטפל ולהיות מוכרים כנכה צה"ל

פציעה באימון: כיצד לטפל ולהיות מוכרים כנכה צה"ל: פציעות וחבלות במהלך השירות הצבאי נגרמות במהלך פעילות מבצעית במקרים רבים. אולם, ישנם לא מעט מקרים שבהם מתרחשת פציעה במהלך אימון שמובילה למגבלה או נכות גופנית. במצבים האלו ניתן לממש את זכויותיכם ולהיות מוכרים כנכי צה"ל, וכאן תגלו את כל מה שצריך לדעת על הגשת תביעה על […]

ועדה רפואית במשרד הביטחון

ועדה רפואית במשרד הביטחון

ועדה רפואית במשרד הביטחון הינה השלב האחרון בתביעה נגד משרד הביטחון. מטרת הועדה היא לקבוע את גובה הנכות בכדי שמשרד יקבע אלו פיצויים, הטבות, תגמולים יקבל הנכה. הוועדה הרפואית הינה שלב הכרחי וחשוב לצורך מיצוי הזכויות במשרד הביטחון ולכן חשוב להגיע לוועדה מוכנים

שלבי התביעה במשרד הביטחון

שלבי התביעה במשרד הביטחון

אלו המשרתים במשרד הביטחון חשופים לפגיעות שעלולות להתרחש במהלך שירותם. למרבה הצער, מדי שנה יש מקרים רבים של פציעות ומחלות בצה"ל ומוסדות אחרים במשרד הביטחון. כאשר זה קורה, חשוב להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לפי השלבים הנדרשים. אם אתם שוקלים להגיש תביעה שכזו, חשוב שתכירו את שלבי התביעה במשרד הביטחון מה עליכם לצפות.

רשלנות רפואית בצבא: מה עושים במקרים של טעות רפואית?

רשלנות רפואית בצבא

חיילים רבים נתקלים בתופעה מוכרת מאוד בצבא: הם הולכים לרופא ומתלוננים על בעיה, הרופא – שנתקל בלא מעט קריאות "זאב, זאב", לא מספק להם את האבחון/הטיפול הנכון. כתוצאה מכך – הבעיה הרפואית רק הולכת ומדרדרת. למרבה הצער מדובר בסוג אחד בלבד של רשלנות רפואית בצבא שמספריה מפתיעים. במקרים הללו ניתן להגיש תביעה נגד הצבא על רשלנות, וחשוב לדעת בדיוק מה זכויותיכם במקרים הללו.

פציעה בברך בצבא

פציעה בברך בצבא

פציעות של חיילים בצבא הן לא מראה נדיר; פעילויות מבצעיות, מאמץ גופני ואימונים מגדילים את הסיכויים להיפצע במהלך השירות הצבאי. במקרים מסוימים מדובר בפציעות קלות, אך לעתים מתרחשות פגיעות חמורות יותר, כמו קרע בברך בצבא. הפציעה הכואבת הזו משפיעה על ההתנהלות הכללית, וחשוב לדעת כיצד להתמודד עמה בפן האישי וגם המשפטי.

פריקת כתף בצבא: כל המידע שאתם צריכים

פריקת כתף בצבא

פריקת כתף בצבא ובעיות אחרות בכתף מהוות מצב רפואי נפוץ בשירות הצבאי. המפרק הייחודי הזה, שמבצע תנועות מעגליות מלאות, משפיע במידה ניכרת על ההתנהלות הגופנית שלנו. לכן, פריקת כתף בצבא או קרע בכתף מהוות פציעות שחשוב להתייחס אליהן ברצינות ולדעת מה לעשות כאשר הן מתרחשות.

פוסט טראומה מהצבא

פוסט טראומה מהצבא - נכי צהל

בחיים של כולנו מתרחשים אירועים שמשאירים עלינו את חותמם. אירועים קשים רבים שאנו חווים נחרתים בזיכרוננו, ואנו לומדים לחיות לצידם בלי שישפיעו עלינו. אולם, ישנם אירועים קשים במיוחד שאינם נמחקים מהזיכרון ומשנים לחלוטין את מסלול חיינו. בעת השירות הצבאי, חיילים רבים חווים אירועים שגורמים לפוסט טראומה מהצבא שמלווה אותם למשך כל חייהם. במקרים הללו, ניתן לקבל פיצויים כדי לקבל סיוע מקצועי ולנסות לחיות חיים רגילים עד כמה שניתן.

אחוזי נכות במשרד הביטחון

אחוזי נכות במשרד הביטחון

פציעות הנגרמות כתוצאה משירות במוסדות הביטחון גורמות במקרים רבים לנכות נפשית או גופנית. במקרים הללו סיוע כלכלי הוא נחוץ כדי להשתקם, ולכן חשוב להגיש תביעות לקבלת אחוזי נכות משרד הביטחון. כדי לקבל את האחוזים הללו, עליכם לעבור מספר שלבים בצינורות המקובלים, וזה המידע שעליכם לדעת בנושא:

דוח פציעה: כל מה שאתם צריכים לדעת במקרה של פציעה בצבא

דוח פציעה

פציעה בצבא יכולה לגרום לנכות גופנית שתלווה את החייל הפצוע לשארית חיוו. דוח פציעה שנכתב בצורה נכונה, יוכל לעזור בתביעה למשרד הביטחון, בכדי להיות מוכרים כנכה צה"ל. דוח פציעה יכול להוות קלף משמעותי והכרחי עם הגשת תביעה נגד משרד הביטחון.