פציעות ברכיים במהלך השירות הצבאי וההיבט המשפטי

אירוע טראומתי קרע ברצועת הברך מתחיל לרוב עם מכה טראומתית פתאומית, כגון שינוי פתאומי בכיוון, מכה ישירה, או נחיתה עקומה. לאחר הפציעה, האדם עלול לחוות כאב מיידי, נפיחות וחוסר יציבות במפרק הברך. זוהי לא פציעה שאפשר "לנפנף", וטיפול רפואי הוא חיוני כדי לקבל אבחנה מדויקת. האבחנה תגיע באמצעות בדיקה גופנית, בדיקות MRI, והערכה של ההיסטוריה […]

תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הבטחון

אחוזי נכות במשרד הביטחון

תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הביטחון, הינו תהליך ארוך ומבוקר אשר כולל שלבים רבים הכוללים הגשת תביעת נכות למשרד הביטחון, השלמת מסמכים רפואיים, הפנייה לבדיקות רפואיות במידת הצורך ולבסוף הגעה לוועדה רפואית לצורך קביעת אחוזי הנכות. ישנם מקרים בהם רצוי כי מי שילווה אתכם בכל תהליך קביעת אחוזי הנכות הינו עורך דין המומחה בהגשת תביעות למשרד הביטחון וכי הוא יבטיח כי הזכויות שלכם ימומשו במלואן.

תהליך הגשת תביעת רשלנות רפואית מול משרד הביטחון

רשלנות רפואית בצבא

רשלנות רפואית הינה סיטואציה מורכבת אשר מובילה לתוצאות קשות כתוצאה מאבחון וטיפול שגוי לסיטואציה רפואית נתונה. רשלנות רפואית בצבא, מחייבת הכרה של משרד הביטחון ברשלנות הרפואית אשר התרחשה במסגרת אחריותו תוך מתן סיוע רפואי ככל הנדרש והכרה במצב הפיזי הנוכחי במידה והחמיר כתוצאה מאותה רשלנות רפואית.

התמודדות ודרכי פעולה במקרה של פריקת כתף בשירות הצבאי

פריקת כתף בצבא

פריקת כתף הינה פגיעה אשר מצריכה טיפול ושיקום מורכב ומידי על מנת לחזור לשגרה באופן בטוח וללא גרימת פציעות חוזרות ונשנות באותו אזור פגוע. פריקת כתף אשר נגרמת במהלך השירות הצבאי, מחייבת לקיחת אחריות מצד מערכת הביטחון והכרה בפגיעה הפיזית תוך מתן סיוע רפואי מקיף אשר יסייע בהתמודדות עם הפציעה וחזרה מהירה לשגרה.

דגלים אדומים של פוסט טראומה מהצבא: מהם התסמינים, כיצד ניתן לטפל ומהן הזכויות שניתן לקבל?

פוסט טראומה מהשירות הבטחוני והצבא

פוסט טראומה מהצבא הוא מצב נפשי נפוץ שמתרחש לאנשים שחווו מצבי חרדה או איומים כחלק מפעילות צבאית. המאמר מציג את התסמינים הנפוצים של פוסט טראומה מהצבא ומספק כלים לטיפול במצב כזה. המאמר מדגים את הדגלים האדומים של פוסט טראומה מהצבא ומציג צעדים לטיפול מוקדם ואפקטיבי במצב זה. המאמר גם מזכיר את החשיבות של עורך דין מומחה לתביכעות של נכי צהל, ומציג את הצעדים הנדרשים להגשת תביעה על פוסט טראומה מהצבא. בסופו של דבר, המאמר מדגים את הכלים הקיימים לסיוע למי שחווה תסמיני פוסט טראומה מהצבא כדי להתאושש ולחזור לחיים תקינים.

תקיפה מינית בצבא – הכרה כנכה או נכת צה"ל במשרד הביטחון

תקיפה מינית בצבא והכרה כנכה צה"ל

חייל או חיילת אשר עברו תקיפה מינית בצבא נמצאים בסיכון משמעותי לפתח הפרעה נפשית, פוסט טראומה בעקבות אותה הפגיעה. חשוב מאוד להכיר את הזכויות ולהגיש תביעה למשרד הביטחון בגין הנכות הנפשית שנגרמה בעקבות אותה התקיפה מינית בצבא, ההטרדה המינית או האונס.

רשימה של הפרעות נפשיות נפוצות בצבא

רשימה של הפרעות נפשיות נפוצות בצבא

פגיעות נפשיות בעקבות שירות צבאי מהוות בעיה מתמשכת עבור חיילים רבים. כמו עם פגיעות גופניות, ניתן להגיש תביעה עבור פיצויים נגד משרד הביטחון כדי לקבל הכרה כנכי צה"ל, בגין פגיעות נפשיות. כיום יש מספר של הפרעות נפשיות בצבא שיכולות להתפתח בעקבות השירות, וכאן נגלה עליהן עוד, וגם כיצד להגיש תביעה בגינן.

הכרה כנכה צה"ל – השלבים

הכרה כנכה צה"ל

פגיעה במהלך השירות הצבאי עלולה להסיט את חייהם של נפגעים רבים. בין שמדובר בפגיעה גופנית או נפשית, נכות שנגרמה במהלך השירות הצבאי נופלת באחריות של כוחות הביטחון. במקרים האלו חשוב להגיש תביעה עבור הכרה כנכה צה"ל, ומטה נפרט את השלבים שצריך לעבור כדי לקבל הכרה ופיצויים.

נכות זמנית לעומת נכות קבועה במשרד הביטחון

אחוזי נכות במשרד הביטחון

במהלך השירות הצבאי עלולות להתרחש פציעות גופניות שונות. כדי לקבל פיצויים עבור הפציעות האלו יש להגיש תביעה למשרד הביטחון לפי הנהלים שנקבעו בחוק. השלב הסופי של התביעות הוא הוועדה הרפואית, שקובעת אחוזי נכות עבור התובע. במקרים מסוימים נקבעת נכות קבועה (צמיתה), בעוד שבמקרים אחרים הוועדה קובעת אחוזי נכות זמניים. הקביעה הזו משפיעה באופן ישיר על גובה הפיצויים ומשך תקופת הפיצויים. כאן נגלה מה ההבדלים בין נכות זמנית לנכות קבועה, וכיצד משרד הביטחון מבדיל בין שני המקרים האלו

פציעה במהלך חופשה מהצבא

פציעה של חיילים במהלך אימונים, פעילות מבצעית ופעילויות אחרות שקשורות לשירות הצבאי הינה תרחיש רווח. כאשר מתרחשות פציעה מהסוג הזה, החייל שנפצע זכאי להגיש תביעה לקבלת פיצויים. אולם, מה קורה כאשר מתרחשת פציעה במהלך חופשה מהצבא? גם במקרה הזה ניתן להגיש תביעה לפיצויים, אך חשוב להכיר את הדקויות והסייגים של פציעות מהסוג הזה.