תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הבטחון

אחוזי נכות במשרד הביטחון

שיתוף

תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הבטחון
תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הביטחון, הינו תהליך ארוך ומבוקר אשר כולל שלבים רבים הכוללים הגשת תביעת נכות למשרד הביטחון, השלמת מסמכים רפואיים, הפנייה לבדיקות רפואיות במידת הצורך ולבסוף הגעה לוועדה רפואית לצורך קביעת אחוזי הנכות. ישנם מקרים בהם רצוי כי מי שילווה אתכם בכל תהליך קביעת אחוזי הנכות הינו עורך דין המומחה בהגשת תביעות למשרד הביטחון וכי הוא יבטיח כי הזכויות שלכם ימומשו במלואן.
אחוזי נכות במשרד הביטחון

פציעות במהלך השירות הצבאי הן נפוצות מאוד וקורות לא רק לחיילים המשרתים בקרבי. הרבה מאוד חיילים נפצעים בכל מיני סיבות, כולל מחוץ לבסיס או לפעילות, אך במסגרת שירותם הצבאי ולכן, זכאים להגשת תביעה לאחוזי נכות במשרד הביטחון. הגשת התביעה למשרד הביטחון היא תהליך מתיש וקשה, כאשר המערכת בנויה בצורה כזו שעל המגיש להוכיח שהוא נפצע במהלך שירותי הצבאי והביטחוני, על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לו.

מדוע מגישים?

הגשת הבקשה היא מורכבת וצריכה לכלול המון אלמנטים שונים שיוכיחו כי הפציעה אכן קרתה במסגרת הצבאית, וכי למגיש יש פציעה שמצריכה אחוזי נכות. ברוב המקרים, אנשים עושים זאת לבד, אך כדי להעלות את הסיכויים להצלחה, חשוב מאוד לעבוד עם עורך דין איכותי המתמחה בתחום ומכיר את המערכת, כדי שיוכל לסייע לכם להגדיל את הסיכוי לזכייה בתיק. בנושא של אחוזי נכות משרד הבטחון לא שש לאשר לאנשים כספים, אך אם הבקשה מוגשת כמו שצריך, הסיכוי עולה בצורה משמעותית.

 

איך מגישים?

יש הרבה סוגים של פציעות משמעותיות שיכולות להיגרם במהלך השירות הצבאי. בתחום של פגיעה עצבית אחוזי נכות יכולים להיות גבוהים מאוד, אך גם בפציעות כמו קרעים בשרירים או מחלות כרוניות שנוצרות בעקבות השירות. בכל אופן, תהליך קביעת אחוזי נכות במשרד הביטחון מתחיל עם הגשת הבקשה. בבקשה צריכים להיות אלמנטים כמו מידע רפואי, תיעוד רפואי ועדויות רפואיות ממומחים מוסמכים, המתעדות את הנזקים והמגבלות הרפואיות.

איך עובדת הוועדה?

הוועדה של משרד הביטחון עשויה לכלול בתהליך קביעת אחוזי נכות בדיקה רפואית על ידי צוות רפואי מוסמך. לאחר סיום הבדיקה הרפואית, הוועדה תתכנס ותדון בנושא, בהתאם לכל הממצאים ותפעיל או תבטל את אחוזי הנכות. היא תתייחס גם לדו"ח הפציעה, וגם לחוות דעת המומחים בכובד ראש, וזאת על מנת לאפשר לאנשים לחיות בכבוד עם הפציעה, בהתאם לאופיה.

 

ועדה רפואית במשרד הביטחון

מה חשוב לעשות בתהליך?

לאחר הבדיקה הרפואית וההערכה, הרשות תקבע את אחוזי הנכות ותיתן הודעה רשמית בנושא. ההודעה עשויה לכלול את האחוזים המבוקשים, או אחוזים חלקיים, במה שפותח אפשרויות לערעור או לבקשות נוספות. אם אתם מרגישים שהחלטת הרשות לגבי אחוזי הנכות אינה תואמת את המציאות או שאתם מבקשים לבקש אחוזי נכות נוספים, תוכלו להגיש ערעור רשמי. בערעור יש לספק את המידע הנדרש ואת התיעוד הרפואי המתאים על מנת לתמוך בדרישות החדשות. בכל אופן, חשוב להיערך כמו שצריך, לעבוד עם אנשי מקצוע ולהגיש את הבקשה בצורה מסודרת על מנת להגדיל את הסיכוי לזכות באחוזים המקסימליים.