פציעות ברכיים במהלך השירות הצבאי וההיבט המשפטי

שיתוף

פציעות ברכיים במהלך השירות הצבאי וההיבט המשפטי

אירוע טראומתי

קרע ברצועת הברך מתחיל לרוב עם מכה טראומתית פתאומית, כגון שינוי פתאומי בכיוון, מכה ישירה, או נחיתה עקומה. לאחר הפציעה, האדם עלול לחוות כאב מיידי, נפיחות וחוסר יציבות במפרק הברך. זוהי לא פציעה שאפשר "לנפנף", וטיפול רפואי הוא חיוני כדי לקבל אבחנה מדויקת. האבחנה תגיע באמצעות בדיקה גופנית, בדיקות MRI, והערכה של ההיסטוריה הרפואית של המטופל.

פציעה בברך בצבא

דרך מאתגרת להחלמה

אפשרות הטיפול העיקרית עבור קרע ACL מלא היא שחזור כירורגי. ההליך כרוך בהחלפת הרצועה הפגועה עם שתל, בדרך כלל שמקורו בגוף המטופל עצמו (autograft) או תורם (allograft). לאחר הניתוח יש תקופת מנוחה ארוכה כדי לאפשר לברך להחלים. אצל ספורטאים, מדובר על כחצי שנה עד 9 חודשים עד לחזרה לפעילות מלאה. אצל האדם הרגיל, מדובר כמובן על פחות, כל עוד הוא אינו עוסק בפעילות ספורטיבית עד אשר הברך החלימה לחלוטין.

שיקום

פיזיותרפיה משחקת תפקיד חיוני בהחזרת הכוח, היציבות והטווח של התנועה במפרק הברך. מפגשים טיפוליים עשויים לכלול תרגילים לחיזוק השרירים הסובבים, אימון איזון ותנועות תפקודיות כדי לדמות פעילויות ספורט ספציפיות. ההתקדמות מנוטרת בדרך כלל באמצעות ביקורי מעקב סדירים עם המנתח האורתופדי והפיזיותרפיסט. חזרה לספורט או לפעילות גופנית היא תהליך הדרגתי.

 

פיצוי ממשרד הביטחון

השאלה היא מה עושים כאשר הפציעה מתרחשת בזמן השירות הצבאי או בכל פעילות אחרת הקשורה לעובדי מדינה. במצב הזה, יש להגיש תביעה נגד משרד הביטחון ולהיכנס לתהליך של הגשת טפסים, בירוקרטיה ו-ועדות רפואיות כדי להשיג את הפיצוי המתאים ביחס לחומרת הפציעה. העדיפות היא לבצע את ההליך בעזרת עורך דין איכותי המתמחה בתחום, כדי לזרז את התהליך, לייעל אותו ולהגדיל את סיכויי ההצלחה לזכייה בפיצוי הולם.

השפעה משמעותית

קרע ברצועת הברך יכול להשפיע באופן משמעותי על חייו של אדם, במיוחד ספורטאים המסתמכים על ברכיהם לביצועים. עם זאת, עם טיפול רפואי טוב, התערבות כירורגית ושיקום חרוץ, אנשים יכולים להחזיר את כוחם, ולחזור לרמת הפעילות הרצויה שלהם. המסע של קרע ברצועת הברך הוא מסע של חוסן, סבלנות ונחישות. כמובן שאם צריך להגיש תביעה נגד משרד הביטחון כדי להשיג פיצוי הולם, חשוב להיכנס לתהליך בצורה נכונה ועם עורך דין מתאים.

למידע נוסף בנוגע לתביעות מול משרד הביטחון לחצו כאן