עורך דין משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון

שיתוף

עורך דין משרד הביטחון
תביעות מכל הסוגים דורשות שיהיה לכם גיבוי משפטי בדמות עורך דין מקצועי. מורכבות החוק, תקדימים ודינים שונים דורשים הכרה מקרוב – מיומנות שיש לעורכי דין בלבד. בכל הנוגע לתביעות נגד משרד הביטחון, חשוב שיהיה לצידכם מישהו שמכיר את החוקים והתקנות לעומק. כאן נכנס לתמונה עורך דין משרד הביטחון שיכול להפוך את המצב על פיו, וכאן תוכלו לגלות כיצד עורך דין שכזה יכול לסייע לכם.
עורך דין משרד הביטחון

תביעות משרד הביטחון: מימוש זכויות על פי חוק

תביעות נגד משרד הביטחון מוגשות כאשר ישנה חבלה/מחלה שנגרמה או הוחרפה עקב שירות צבאי. כפי שידוע לרובנו, לא מדובר רק בחבלות גופניות, אלא גם נפשיות. חיילים שחוו טראומה בצבא יכולים להגיש תביעות נגד משרד הביטחון ולקבל פיצויים על פי חוק, גם אם הם שלמים מבחינה פיזית.

כלומר, נזקים גופניים או נפשיים מהווים עילה להגשת תביעה נגד הצבא. לאחר הגשת התביעה, נקבעים אחוזי נכות בהתאם למצבו של התובע, ואותם אחוזים מזכים בפיצויים. מדובר בתוצאה אידאלית שבה תובעים מגישים תביעה ומקבלים את זכויותיהם במלואן. אולם, התהליך אינו חד וחלק; ישנם מכשולים בדרך להכרה בנכות צהלית, וכדי לעבור אותם – צריך עורך דין משרד הביטחון.

מה תפקידו של עורך דין משרד הביטחון?

עורך דין
עורך דין

כמו בכל תחום משפטי אחר, הסיכויים שלכם לנצח גדלים אם אתם שוכרים את שירותיו של עורך דין שמתמחה באופן בלעדי בתחום שבו אתם מגישים תביעה. עורך דין פלילי למשל, לא מכיר את "חוק הנכים והתגמולים" לעומק, ולכן הוא לא מתאים לייצוג בתביעות צבאיות.

לעומת זאת, עורך דין משרד הביטחון מתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון. פירוש הדבר הוא שתפקידו לייצג תובעים במקרים שבהם נגרמה חבלה / מחלה בצבא, הוא מכיר את חוק והפסיקה המשפטית העדכנית, מכיר את קציני התגמולים, הוועדות הרפואיות השונות, המחוזות וכיוצ"ב. במסגרת תפקידו, עורך דין משרד ביטחון יכול לבצע שלל פעולות שמטרתן היא אחת – להביא למימוש מלא של זכויותיכם. כלומר, הכרה בנכות צהלית וקבלת פיצויים הולמים בהתאם לאחוזי הנכות שייקבעו לכם.

תביעות נגד צה"ל: מה עושה עורך דין משרד ביטחון?

כחלק מתפקידו, עו"ד שמתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון, מבצע את הפעולות החיוניות הבאות:

הגשת תביעות לקצין התגמולים

התחנה הראשונה בתביעות משרד הביטחון עוברת אצל קצין התגמולים. אצל הקצין מגישים את העילה לתביעה ומסמכים שמעידים על קשר בין פציעה / מחלה צבאית ובין נכות שנגרמה לתובע. הקצין קולט את התביעה, מוודא שכל המסמכים הנחוצים נמצאים ומעביר אותה למומחים מטעם משרד הביטחון. אם המומחים קובעים שלתביעה יש בסיס, הם יעבירו את מסקנותיהם לקצין התגמולים. לאחר מכן, הקצין יעביר את המסקנות לוועדה רפואית שתקבע אחוזי נכות. כבר בשלב הזה ניתן להצטייד בעורך דין מקצועי; תפקידו לבדוק התכנות להגשת תביעה, לסייע באיסוף מסמכים וראיות שתומכים בטענת התובע, לכתוב את כתב התביעה בצורה מדוייקת ונכונה, וכן בהגשת התביעה אצל קצין התגמולים במשרד הביטחון.

ייצוג מול וועדה רפואית במשרד הביטחון

ועדה רפואית במשרד הביטחון
ועדה רפואית במשרד הביטחון – עורך דין משרד הביטחון

אם קצין התגמולים מכיר בתביעה ומוצא שיש קשר סיבתי בין פציעה /מחלה ובין נכות, התובע יזומן לוועדה רפואית במשרד הביטחון. הוועדה הזו כוללת לפחות רופא בכיר אחד (בוועדה מחוזית)שבוחן את כל הממצאים לעומק, כולל בדיקות והדמיות, והוועדה קובעת אחוזי נכות בהתאם לממצאים. התנהלות נכונה מול הוועדה הרפואית היא קריטית; עורך דין משרד הביטחון יכול לייצג תובעים מול ועדות רפואיות ולהציג את הממצאים באופן שיכריע את הכף לטובת התובע. באופן הזה הסיכויים לקבל את אחוזי הנכות שמגיעים לכם גדלים באופן משמעותי הודות לייצוג מקצועי לצידכם.

הגשת תביעות בגין נכות מוסבת

נכות מוסבת היא בעצמם נכות שנגרמת כתוצאה מהתמודדות עם נכות מוכרת או כתוצאה מטיפול בנכות מוכרת. כלומר, ניתן להגיש תביעה להגדלת גובה אחוזי הנכות עקב נסיבות חדשות שעלו כתוצאה מנכות שכבר הוכרה על ידי משרד הביטחון. על פי תקנה 9, א'-ג' לנכות מוסבת, ניתן להגיש תביעה להגדלת אחוזי נכות. עורך דין לתביעה נגד משרד ביטחון יכול לסייע לכם להוכיח את הסיבתיות של הנכות המוסבת. בנוסף, עורך דין יכול לערער במקרים שבהם לא הגדילו לכם את אחוזי הנכות שמגיעים לכם.

ערעור על החלטות קצין תגמולים/ועדה רפואית

אם היה ותובע טוען שהחלטת קצין התגמולים שגויה, הוא יכול לערער עליה. אם הוועדה הרפואית קבעה אחוזי נכות שאינם תואמים את המציאות – ניתן לערער על החלטתה. כלומר, החלטות של שני הגורמים הללו לא מהוות סגירת דלת מוחלטת על קבלת פיצויים. עו"ד משרד ביטחון יכול להגיש עבורכם תביעה לבית המשפט כדי לשנות את החלטת קצין התגמולים והוועדה הרפואית. הודות לכך יש תקווה לקבל את הזכויות שמגיעות לכם, למרות סירוב התחלתי.

*למאמר בנושא ערעור על הוועדה העליונה במשרד הביטחוןלחצו כאן .  למאמר בנושא ערעור על החלטת קצין התגמולים – לחצו כאן.

עורך דין משרד ביטחון: הרבה מעבר לעורך דין

עד כה למדתם על התפקידים ה"יבשים" של עורך דין משרד ביטחון. אולם, מאחוריי הקלעים, עורכי דין מבצעים עבודת נמלים כדי להבטיח את הזכויות של לקוחותיהם. מעבר להיכרות מעמיקה עם החוקים הרלוונטיים (תקנות הנכים, חוק חבלה בחופשה, ועוד), עורכי דין מכירים גם פסקי דין שיכולים לסייע בתביעה. אם ישנם מקרים שבהם תיקי תביעה נגד משרד הביטחון נדחים – עו"ד מקצועי יכול לסייע לכם. היכרות עם תקדימים משפטיים וגורמים משפטיים שונים היא זו שיכולה לשנות את התמונה מבחינתכם.

מלבד הגשת מסמכים וערעור על החלטות שונות, עורך דין לתביעה נגד משרד ביטחון מקצועי מכיר מומחים רפואיים שיכולים לתת חוות דעת על תיקים, הוא יכול להציג מאגר של פרוטוקולים רפואיים, והוא יודע בדיוק מה להגיד כדי לסייע לתובעים.

כלומר, עורך דין מקצועי יכול להראות שישנו קשר סיבתי בין השירות ובין הנכות שנגרמה לכם. באופן הזה, ניתן לשכנע את קצין התגמולים והמומחים שאכן יש עילה לתביעה. כתוצאה מכך, הסיכויים לקבל אחוזי נכות גדלים, ואתם תוכלו לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.

על מנת שזה יקרה, חשוב שתבחרו עורך דין לתביעה נגד משרד הביטחון עם ניסיון ענף בתחום. בחרו עו"ד שמתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון וגם עזר לנצח בתיקים כאלו. באופן הזה יהיה לכם גיבוי מקצועי שיסייע לכם לקבל פיצויים וטיפולים כדי להקל עד כמה שניתן על השגרה היומית שלכם.

מאמר זה נכתב ע"י עורכי דין משרד הביטחון מאתר SHOFET.INFO כשירות לחיילים ולאנשי כוחות הביטחון שנפצעו או שחלו בעקבות שירותם.