תהליך הגשת תביעת רשלנות רפואית מול משרד הביטחון

רשלנות רפואית בצבא

שיתוף

תהליך הגשת תביעת רשלנות רפואית מול משרד הביטחון
רשלנות רפואית הינה סיטואציה מורכבת אשר מובילה לתוצאות קשות כתוצאה מאבחון וטיפול שגוי לסיטואציה רפואית נתונה. רשלנות רפואית בצבא, מחייבת הכרה של משרד הביטחון ברשלנות הרפואית אשר התרחשה במסגרת אחריותו תוך מתן סיוע רפואי ככל הנדרש והכרה במצב הפיזי הנוכחי במידה והחמיר כתוצאה מאותה רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית בצבא

משרד הביטחון הינו גוף גדול ומסועף, הכולל בתוכו חלוקה לתחומים רבים בעלי חשיבות גבוהה לביטחון המדינה ולשירותים לאזרחים. תחום אחד מאוד מרכזי בפעילות של משרד הביטחון, הוא תחום השיקום והוא כולל בתוכו את אגפי השיקום הפזורים ברחבי הארץ אשר מנהלים את כל נושא שיקום הנכים הכולל תביעות נגד משרד הביטחון, הכרה בנכות הרלוונטית, וועדות רפואיות, שירותים רפואיים, מחלקות רווחה הדואגות למיצוי זכויות רווחה ועוד מחלקות רבות אשר ביחד מרכיבות תחום כה רחב וחשוב אשר לו משמעות מאוד גדולה למשרתי מערכת הביטחון אשר נפגעים במהלך שירותם הצבאי ויש לספק עבורכם את הזכויות המגיעות להם, הן מבחינת טיפולים רפואיים והן מבחינת תגמולים המתאימים לגובה אחוזי הנכות שנקבעו להם במסגרת הוועדה הרפואית.

פוסט טראומה בצבא

 

סוגיית הרשלנות הרפואית במסגרת השירות הצבאי

רשלנות רפואית הינה ביטוי לטיפול רפואי לקוי אשר הוביל לפגיעה ולשינוי באיכות חיי המטופלים. רשלנות רפואית יכולה להיגרם גם כתוצאה מהחלטה על טיפול שגוי וגם יכולה להיגרם כתוצאה מהחלטה על היעדר טיפול. שני המקרים הללו יכולים להוביל לתוצאות הרסניות אשר להן השפעות ארוכות טווח על חיי המטופלים. תביעת רשלנות רפואית במסגרת השירות הצבאי, מתבצעת כאשר אנשי שירות הביטחון על כל ענפיו, פונים לקבלת טיפול רפואי בגין בעיה ממנה הם סובלים במהלך השירות הביטחוני והטיפול אשר נקבע עבורם, נקבע באופן רשלני עד כדי כך שהוביל להחמרת מצבם הרפואי ולהשארת נזק תמידי.

 

קבלת הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק

תביעה רשלנות רפואית, מגיעה על מנת לקבל מצד אחד את ההכרה בפגיעה והזכויות המגיעות לנפגעים בין אם זכויות רפואיות, רווחה ותגמולים. מצד שני, תביעה בנוגע לרשלנות רפואית, מגיעה על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכל נפגע על פי החוק, בטח כאשר מדובר בפגיעות בגוף אשר להן השפעה לטווח ארוך באשר לתפקוד היומיומי בפעולות בסיסיות ומורכבות הקשורות לעצמאות.

מיומנות ומקצועיות בהגשת התביעה לרשלנות רפואית

תביעה רשלנות רפואית הינה פרוצדורה משפטית אשר צריכה להיעשות באופן המקצועי ביותר באמצעות עורך דין משרד הביטחון אשר מיומן בהגשת תביעות מהסוג הזה ויידע לקדם את מהלך התביעה במסלול הנכון, בדרך למיצוי מקסימלי של הזכויות המגיעים לכם על פי חוק. על התביעה להיות מגובה במסמכים רפואיים ומשפטיים כאחד אשר יעניקו את הכיסוי המושלם בדרך להכרה מלאה הן ברשלנות הרפואית שנגרמה כתוצאה מטיפול רשלני והן הכרה בפיצויים המגיעים על פי חוק וגובהם יותאם לסוג הפגיעה שנוצרה כתוצאה מהרשלנות הרפואית וההשפעה שלה על אורח החיים.